تلفن‌های هوشمندی که مکانیک می‌شوند
این داده‌ها از فرستنده و گیرنده‌های GPS و شتاب‌سنج‌ها دریافت می‌شود و ظاهرا بهتر از متخصصان و تکنسین‌ها از پس این کار بر می‌آیند.

مکانیک‌های آینده مشکلات خودرو را از راه دور و با استفاده از گوشی‌های هوشمند تشخیص می‌دهند.

در آینده مکانیک‌ها می‌توانند با استفاده از آیفون، پیکسل، گلکسی یا هر مدل و برند دیگری که این روزها ساخته و فروخته می‌شود، مشکلات یک خودرو را تشخیص دهند. این مشکلات می‌تواند شامل اتفاقات ناخوشایند رخ داده برای موتور، گیربکس یا عدم توازن در چرخ‌ها باشد.تلفن هوشمند مکانیک


به عنوان مثال، انسداد فیلترهای هوا می‌تواند صدای سوت مانندی را در حین حرکت یا استارت خودرو ایجاد کند. این صدا به دلیل چالش موتور با هوای محبوس مانده در بخش‌های درونی موتور ایجاد می‌شود.

پژوهشگران دانشگاه  MIT که روی پروژه تعمیرو تشخیص مشکلات خودروها با تلفن هوشمند فعال هستند، در این خصوص اعلام کردند: این صدای صوتی چیزی نیست که مردم بتوانند از دیگر صداهای تولید شده از سوی موتور تشخیص داده و آن را مشکل‌زا تلقی کنند. اما ظاهرا این امر برای گوشی هوشمند شما چندان سخت نخواهد بود.

در خصوص توازن و تعادل چرخ‌ها، تلفن هوشمند با استفاده از یک الگوریتم خاص به تفسیر داده‌های دریافتی می‌پردازد. این داده‌ها از فرستنده و گیرنده‌های GPS  و شتاب‌سنج‌ها دریافت می‌شود و ظاهرا بهتر از متخصصان و تکنسین‌ها از پس این کار بر می آیند.

این موضوع می‌تواند به سازندگان خودرو در حین تست‌های اولیه در کمپانی و کارخانه نیز کمک کند.